Doğalgaz Faturası Ne Zaman Ücretsiz Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma günü Filyos’ta Karadeniz doğalgazının devreye alınması töreninde konuşmuş ve konutlarda kullanılan sıcak su için 1 yıl, ısınma dahil doğal gaz tüketiminin ise 1 ay süresince ücretsiz olacağını duyurmuştu. Doğal gaz faturalarının hangi ay ücretsiz olacağı da belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak Filyos’ta Karadeniz Doğal Gazı Devreye Alma Töreni’nde açıklamalarda bulunmuş ve konutlarda doğal gaz kullanımına yönelik açıklamalar yapmıştı.

Erdoğan, açıklamasında “Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğalgazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşürülecek. Ayrıca önümüzdeki 1 ay boyunca konutlarımızda ısınma dâhil tüm doğalgaz tüketiminden de ücret almayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İşte O Tarih Belli Oldu

Erdoğan’ın bir aylığına doğal gaz faturalarını sıfırlayacağını açıklamasının ardından fatura kesim tarihi merak konusu olmuştu. Ancak bu tarih belli oldu. Konutlarda 20 Nisan sonrasında gelen ilk faturalarda tutar sıfır olacak. 25 metreküp uygulamasında da site yönetimleri faturayı buna göre düzenleyecek.

Bir Cevap Yazın

Blog at WordPress.com.

%d blogcu bunu beğendi: